«« powrót

Siedem Wieków temu mąż mój książę Bolesław darowizną tej ziemi na "miedzach węgierskich" połączył moje losy z Waszymi. Po dwakroć doznałam Łaski Opatrzności Boskiej tutaj w Pieninach. Okresy najazdów tatarskich bezpiecznie na Zamku Pienińskim w Waszym sąsiedztwie przetrwałam.

Znamy się nie od dziś. Teraz chcę Was poprowadzić w lepsze czasy. Niech zapanuje między Wami zgoda i mądrość.

Nad Pieninami połączcie ręce:

Od Niedzicy przez Czorsztyn do Szczawnicy,
Od Ochotnicy, Tylmanowej przez Krościenko, Leśnicę, Czerwony Klasztor do Sromowiec.

Przed wiekami moja modlitwa wyprosiła "by aniołowie na skrzydłach latając zamek w Pieninach zbudowali". Dzisiaj mówię Wam: Jednajcie się - zgoda zawsze buduje i niech od tego roku, od mojego święta na zawsze zapanuje.
Niech nasze Pieniny będą znaną w świecie stolica wypoczynku. Pijcie wspaniałą wodę ze źródła mojego imienia. Stwórzcie inne produkty, które będą sławiły w świecie Wasz region i Waszą zaradność. Waszych rękach leży pomyślność tej ziemi. Wy odpowiadacie za jej przyszłość. Macie piękną przyrodę, wspaniałą historię i kulturę - nie niszczcie tego.
Dbajcie o domy łąki i ulice. Szanujcie wasz skarb - krajobraz. Popierajcie mądrych "pnioków", "krzoków" i "Ptoków".
Tych ludzi, którzy się sprawdzili i potrafią innychzachęcić do pracy nad spełnieniem śmiałych planów.

Strzeżcie się tych co bez potu i wysiłku dużo obiecują. Pieniny ten klejnot górski, najczarowniejszy zakątek Polski, odgrodzony od targowiska świata zachowany od zniszczenia na podziw rzesz, które tu przybywają niech po wsze czasy taki pozostanie.


Kontakt
www, e-mail
Lokalizacja na mapie
Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej
ul. Jagiellońska 129,
34-450 Krościenko n/Dunajcem,

 © PIENINY Szczawnica Zdrój
realizacja projektu: Verakom
zdjęcia: J.Waruś